Studenti polytechniky vyvinuli aplikaci, pomáhá při práci s postiženými dětmi
Teorie propojené s praxí. Tak zní jedno z hesel jihlavské vysoké školy, která se snaží teoretické poznatky aplikovat už během výuky. Výsledkem této činnosti je i aplikace vyvinutá trojicí studentů. Pomůže s evidencí speciálně pedagogickému centru v Jihlavě.

Ondřej Šimon, Filip Svoboda a Dominik Janák. Trojice studentů jediné veřejné vysoké školy v Kraji Vysočina, která pomohla svým studijním počinem potřebným, respektive těm, jež se o ně starají. Pod vedením garanta předmětu Webové technologie Františka Smrčky studenti připravili evidenční aplikaci, která usnadní práci jihlavskému speciálně pedagogickému centru.
„Aplikace je vytvořená na míru pro provoz centra. Slouží především k evidenci klientů se speciálními vzdělávacími potřebami, tedy pro děti, žáky a studenty s postižením mentálním, tělesným, sluchovým, zrakovým, řečovým, autismem a souběžným postižením více vadami,“ popsal využití aplikace tiskový mluvčí polytechniky Tomáš Obruba.
Speciální pedagožka Dana Straková z centra, pro které byla aplikace vytvořena, uvedla, že jim pomáhá při sběru dat pro Českou školní inspekci.
„U každého klienta je uveden psycholog a speciální pedagog, který zajišťuje poradenské služby. Součástí evidence je také informace o diagnóze klienta, jaké vzdělávací zařízení navštěvuje a jaký rámcový vzdělávací program absolvuje. Jednou z jejích výhod je, že s ní může pracovat více uživatelů...

